لیست کالاهای چای ساز

چای ساز

چای ساز دستگاهی است که با آن می‌توان انواع دمنوش و چای را تهیه کرد. چای ساز سرعت عمل بسیار بالایی دارد و در عرض یک چشم بر هم زدن چای تازه دم کشیده را مهیا می‌سازد. از آنجایی که نوشیدن چای یک عادت دیرینه به حساب می‌آید و اکثر مردم عادت دارند صبح خود را با خوردن صبحانه و چای شروع کنند، پس وجود دستگاهی که هم سریع باشد و هم طعم اصلی چای را از بین نبرد، بسیار اهمیت دارد. چای ساز‌ها را اگر از نظر ظاهری و ساختار تقسیم بندی کرد، باید آنها را به دو دسته‌ی چای ساز صفحه‌ای یا استند دار و چای ساز رو هم یا دم آور تقسیم نمود.

انواع چای ساز برقی

 چای ساز صفحه‌ای از یک کتری و قوری و یک صفحه یا استند تشکیل شده است. استندی که معمولاً مجهز به نمایشگر دیجیتالی جهت نمایش دادن دمای صفحه‌ی قوری می‌باشد و از کلید‌های لمسی افزایش و کاهش دما هم پشتیبانی می‌کند. برای دم کشیدن چای بوسیله‌ی این چای ساز باید ابتدا کتری را روشن کرد و ترموستات پدالی آن را پایین کشید، تا آب کتری به دمای جوش برسد و بصورت اتوماتیک خاموش شود. بعد از چند ثانیه می‌توانید چای را داخل قوری بریزید و آب جوش را به آن بیفزایید، سپس قوری را بر روی صفحه نگهدارنده قوری بگذارید و از طریق کلیدهای لمسی دمای زیر قوری را تنظیم کنید. این دما معمولا 60 تا 90 درجه سانتیگراد است. سپس اجازه دهید چای دم بکشد و بعد آن را میل کنید.  

چای ساز رو هم یا دم آور از کتری و قوری تشکیل شده است و استند ندارد. در واقع برای دم کشیدن چای، باید قوری را بر روی سماور گذاشت. این نوع از چایساز حس و حال سماور را تداعی می‌کند و حتی طعم و مزه‌ی چای هم به چای سماور مانند است؛ چرا که چایساز دم آور با کمک بخار آب داخل کتری، چای را دم می‌آورد. در نهایت چای ساز‌های صفحه‌ای که به دلیل ظرافت در ظاهر و جذابیتی که به فضای آشپزخانه می‌دهند، خوش فروش‌تر هستند، با اینکه چای سازهای رو هم یا ایستاده دقیقاً همان ساز و کار را دارند.

خرید بهترین چای ساز

چای ساز وسیله‌ای دکوراتیو است و اکثراً بر روی کابینت آشپزخانه و جلوی دید قرار می‌گیرد. معمولاً از نظر طراحی و ظاهر اکثر چایسازها مشابه هم هستند. آنچه که باعث بهتر بودن و پر فروش بودن یک چای ساز می‌شود، نوع ترموستات و جنس المنت و توان مصرفی آن است، هنگام خرید چای ساز به این پارمترها توجه کنید. البته ظرفیت کتری و قوری نیز و نشانگر پر یا خالی بودن کتری، سیستم هوشمند خالی شدن آب کتری و ... را نیز در نظر بگیرید. تا در نهایت بتوانید بهترین چای ساز را خریداری نمایید.

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.