لیست کالاهای سرخ کن رژیمی

 سرخ کن رژیمی

سرخ کن رژیمی زمانی متولد شد، که افراد نیاز به داشتن رژیم غذایی سالم را در خود احساس کردند. از آنجایی که سرخ کن های معمولی مصرف روغن بالایی دارند برای افرادی که به سلامت خود و خانواده اهمیت بیشتری می‌دهند، سرخ کن بدون روغن یا رژیمی مناسب‌تر است. سرخ رژیمی با سلامتی و سالم خواری سازگاری بیشتری دارد و به همین دلیل خرید سرخ کن رژیمی در این چند سال اخیر طرفدارن بیشتری پیدا کرده است. بسیاری از افراد مخصوصاً در گروه سنی کودک و نوجوان قید سلامتی را می‌زنند؛ اما بی خیال سیب زمینی سرخ شده نمی‌شوند. برای اینکه هم سالم خوار باشید و هم مزه‌ی واقعی لذت را بچشید می‌توانید سرخ کن رژیمی بخرید.

کاربرد سرخ کن رژیمی

ساز و کار سرخ کن رژیمی همانند سرخ کن معمولی است، با این تفاوت که در سرخ کن رژیمی خبری از روغن فراوان نیست. در فرآیند سرخ شدن مواد داخل سرخ کن ابتدا آبِ سطحی مواد غذایی را جذب می‌کند و باعث ایجاد واکنشی خاص به نام میلارد می‌شود. در نتیجه‌ی این واکنش سطح خارجی مواد غذایی ترد خواهد شد و سطح داخلی همچنان نرم و لطیف خواهد ماند. در سرخ کن بدون روغن برای انتقال گرما از جریان همرفتی استفاده می‌شود. بالا بردن حرارت داخل سرخ کن بر عهده‌ی المنت حرارتی قدرتمندی است که در سرخ کن رژیمی تعبیه شده است. همچنین یک فن نیز برای انتقال بهتر حرارت و گرما داخل سرخ کن کار گذاشته شده، که به پخت یکنواخت و سریع مواد غذایی کمک می‌کند.

خرید بهترین سرخ کن بدون روغن

بهترین سرخ کن بدون روغن، سرخ کنی است که از گنجایش و ظرفیت مناسبی برخوردار باشد، در واقع سرخ کن های رژیمی را می‌توان از نظر ظرفیت به سه دسته‌ی کوچک، متوسط و بزرگ تقسیم کرد. ظرفیت سرخ کن بدون روغن کوچک 1 تا 2 لیتر است. سرخ کن رژیمی متوسط دارای ظرفیت 1.5 تا 2.5 لیتر می‌باشد و ظرفیت سرخ کن بزرگ به 5 لیتر هم می‌رسد. دقت داشته باشید که در سرخ کن بزرگ می‌توان حتی مرغ را بصورت سالم و درسته داخل سرخ کن پخت و یا آن را کباب کرد. سرخ کن 2 لیتری پاسخگوی نیاز خانواده‌ی متوسط 4 تا 5 نفره خواهد بود و برای خانواده‌های 7 تا 8 نفره بهتر است که سراغ سرخ کن های 3 تا 5 لیتری بروید.

از دیگر مشخصه‌های مهم سرخ کن توان مصرفی است، هر چه توان مصرفی یک سرخ کن بالاتر باشد، به این مفهوم است که سرعت بیشتری در پختن و کباب کردن دارد. معمولاً توان مصرفی سرخ کن رژیمی با کیفیت 1000 تا 1500 وات است. تنظیمات و نحوه‌ی اعمال آنها نیز اهمیت دارد، بهتر است که تنظیمات سرخ کن دیجیتالی باشد و همچنین گستره و محدوه‌ی دمایی سرخ کن هم 80 تا 200 درجه سانتیگراد باشد. عایق بندی خوب بدنه و لوازم جانبی و آپشن‌های جانبی از دیگر موارد مهم در خرید بهترین سرخ کن هستند.

عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.