معنی و کاربرد اصطلاحات پلوپز

معنی و کاربرد اصطلاحات پلوپز

قبل از هر چیز اگه دوست داشتین این وبلاگ رو بخونید همه چیز در مورد ناسا الکتریک تا اطلاعاتتون کامل بشه.

معنی کلمات روی پلوپز برقی

پلوپز چندکاره از دستگاه‌های کاربردی در آشپزخانه هستند، که برای تهیه انواع پلو، خورشت، سوپ، کیک، پیتزا، آبگوشت، ته دیگ، نان، بخارپز کردن و گرم کردن و ... کاربرد دارد. معمولاً پلوپز دیجیتالی چند کاره دارای نمایشگر و کنترل پنلی برای تنظیم کردن دستگاه هستند.پلوپزهای دیجیتالی چندکاره بر خلاف پلوپزهای ساده قدیمی که تنها برای پخت برنج و نهایتاً ته دیگ طراحی شده بودند، برنامه‌های پخت متنوعی دارند و در نتیجه کار کردن و تنظیم کردن آنها مشکل‌تر خواهد بود. یک دستگاه پلوپز دیجیتالی از یک بدنه‌ی اصلی به همراه نمایشگر و کنترل پنل و قابلمه پخت و المنت‌های گرمایشی و ... تشکیل شده است. طبیعی است که برای استفاده از پلوپز دیجیتالی باید طرز استفاده از آن را بلد بود، به همین جهت پیشنهاد می‌دهم که برای استفاده‌ی درست و اصولی از این دستگاه حتما طرز استفاده از پلوپز را مطالعه بفرمایید.

نمایشگری که بر روی بدنه پلوپز تعبیه شده است دارای کلیدهای لمسی با کاربردهای مشخصی است که هر کدام اسم مشخصی دارند، در این مقاله قصد داریم که معنی عبارات و اصطلاحات روی پلوپز را بررسی کنیم. کلماتی که بر روی بیشتر پلوپزها مشاهده می‌شود، کلماتی مانند CRUST، STEW، SOUP، BAKE، FRY، PASTA، YOGHURT، OATMEAL، CONGEE، STEAM، MILK PORRIDGE، DESSERT، PRESET، KEEP WARM و ...از جمله عباراتی هستند که بر روی نمایشگر پلوپزهای دیجیتالی دیده می‌شود که هر کدام معنای مشخص و کاربرد مشخصی دارند.

معنی کلمات روی پلوپز برقی

معنی CRUST در پلوپز

CRUST یکی از برنامه‌های پخت پلوپز است، که به معنای ته دیگ دار کردن برنج است. برای درست کردن برنج ته دیگ دار باید بعد از روشن کردن دستگاه و ریختن برنج در قابلمه پخت برنامه پخت ته دیگ CRUST را انتخاب کنید.

معنی STEW در پلوپز

STEW از دیگر برنامه های پخت در پلوپزهای چند کاره است و به معنی خورشت می‌باشد. برای درست کردن خورشت می توانید این برنامه پخت را انتخاب کنید. کافی است که مواد مورد نظر را در قابلمه پخت بریزید، سپس برنامه پخت STEW را انتخاب کنید، تا دستگاه با برنامه انتخابی روشن شده و شروع به کار کند.

معنی BAKE در پلوپز

BAKE به معنای پختن می‌باشد وبرای پخت انواع مواد غذایی به کار می‌رود. برای پحتن مواد غذایی در دستگاه پلوپز بعد از اینکه مواد غذایی خام مورد نظر را به همراه میزان آب کافی دخل قابلمه پخت ریختید، برنامه BAKE را انتخاب کنید.

معنی FRY در پلوپز

برنامه سرخ کردن در پلوپز یکی دیگر از برنامه‌های پلوپز است، برخی از پلوپزها قابلیت سرخ کردن را نیز دارند، به همراه این نوع پلوپز یک سبد سرخ کن نیز عرضه می‌شود. برای سرخ کردن مواد غذایی باید ابتدا به میزان استاندارد روغن در قابلمه پخت بریزید سپس سبد سرخ کن را بر روی قابلمه بگذارید و مواد غذایی را داخل سبد سرخ کن بریزید.

معنی YOGHURT در پلوپز

برنامه YOGHURT به معنای ماست بندی می باشد و یکی از برنامه های پخت در پلوپزهای دیجیتالی چندکاره می‌باشد. برای استفاده از این برنامه باید شیر جوشانده شده را با مایه ماست مخلوط کرده و آن را در ظرفی مخصوص یا داخل قابلمه پخت بریزید و درون محفظه پلوپز قرار دهید. سپس از طریق برنامه های پخت برنامه YOGHURT را انتخاب کنید.

معنی STEAM در پلوپز

بحارپز کردن یکی دیگر از قابلیت‌ها و برنامه‌هایی است که برای پلوپزهای چندکاره تعریف شده است. در واقع برنامه steam برای بخارپز کردن انواع سبزیجات و مواد غذایی مختلف به کار می‌رود. پلوپزی که دارای برنامه بخارپز باشد، سبد بخارپز نیز دارد که برای استفاده از آن باید ابتدا به میزان لازم آب داخل قابلمه پخت بریزید، سپس سبد بخارپز را بر روی قابلمه پخت بگذارید و مواد غذایی مورد نظر را داخل سبد بخارپز بریزید و برنامه steam را انتخاب کنید.

معنی KEEP WARM در پلوپز

گرم نگه‌دار در واقع قابلیتی است که از سرد شدن غذای داخل پلوپز جلوگیری می‌کند. این قابلیت بعد از به پایان رسیدن مدت زمان پخت فعال می‌شود. قابلیت KEEP WARM به صورت پیش فرش فعال بوده و بعد از اتمام برنامه پخت فعال خواهد شد.

معنی PRESET در پلوپز

PRESET به معنای پخت تاخیری است و برای شروع شدن پخت با تاخیر به کار می‌رود. معمولاً پلوپزهای دیجیتالی امروزی قابلیت پخت با تاخیر را دارند و می‌توان زمان شروع پخت را از 1 ساعت تا 24 ساعت تنظیم نمود. البته قابلیت پخت تاخیری در برخی پلوپزها با نام Delayed start نیز شناخته شده است.

معنی Slow cook در پلوپز

یکی دیگر از برنامه‌ها و قابلیت های پلوپز Slow cook است. این برنامه به معنای پخت آرام می‌باشد و مدت زمان پخت طولانی دارد.

معنی RICE در پلوپز

یکی دیگر از برنامه های پخت پلوپز "RICE" است. در واقع هر زمان خواستید که با پلوپز برنج درست کنید باید از این برنامه استفاده نمایید.

برنامه برنج خیس خورده SOAKED RICE

این برنامه در واقع برای پخت برنج به کار می‌رود، اگر برنج از قبل خیس خورده باشد پیشنهاد می‌شود که برنامه پخت SOAKED RICE را انتخاب کنید.

برنامه ی گرم کردن مجدد REHEAT

برنامه REHEAT به معنای گرم کردن مجدد می‌باشد و هر زمان قصد گرم کردن مواد غذایی مختلف را داشتید، می‌توانید مواد غذایی مورد نظر را در قابلمه پخت بریزید، سپس دستگاه را روشن کرده و برنامه REHEAT را انتخاب کنید.

پلوپزهای چندکاره ناسا الکتریک مدل ns-3074 و مدل ns-3081 و مدل ns-3082 تقریباً اکثر برنامه های پخت را دارند و می توانید به عنوان یک دستیار حرفه ای آشپزخانه از آنها استفاده کرد.

 

برنامه پخت معنی کلمات روی پلوپز برنامه پخت معنی کلمات روی پلوپز
برنامه CRUST ته دیگ برنامه Meat گوشت
برنامه STEW انواع خورش برنامه beard نان
برنامه RICE انواع پلو برنامه dessert دسر
برنامه YOGHURT ماست برنامه Vegtable سبزیجات
برنامه STEAM بخارپز برنامه Oatmeal جو
برنامه FRY سرخ کردن برنامه Pasta ماکارونی
برنامه grains حبوبات برنامه REHEAT گرم کردن مجدد
برنامه grains porrdige فرنی علات و حبوبات برنامه KEEP WARM گرم نگه دار
برنامه Porridge فرنی برنامهDelayed start پخت با تاخیر

 

ارسال دیدگاه
Captcha
عضویت در خبرنامه

از آخرین اخبار و محصولات ناسا الکتریک پیش از دیگران مطلع شوید و از تخفیف های داغ خبردار شوید.